Ο Φεβρουάριος συνδέεται με ένα και μόνο πράγμα: τον έρωτα. Εμείς από την άλλη, έχουμε έναν κρυφό έρωτα που κρατάει χρόνια τώρα: τη σοκολάτα!
Δε θα μπορούσαμε, λοιπόν, να μην συνδυάσουμε αυτά τα δύο, για να περάσουμε τον πιο αγαπησιάρικο μήνα με την πιο γλυκιά απόλαυση. Άγιος Βαλεντίνος έρχεται παιδιά, ας τον χαρούμε όπως του αρμόζει!
Τα Starbucks, λοιπόν, μας φτιάχνουν άσχημα ακόμη μία φορά, προσφέροντας από τις 7 έως τις 17 Φεβρουαρίου, το Berry Hot Chocolate. (Προετοιμάσου, γιατί θα τρέξει σαλάκι.)
Ζεστή σοκολάτα με φράουλα, που συναντά ένα μοναδικά ανατρεπτικό γλυκό αφρό με γεύση μούρων!
Αποτελεί τη φετινή πρόταση του αγαπημένου μας brand και είτε έχεις κάποιον να τη μοιραστείς είτε όχι, πρέπει οπωσδήποτε να τη δοκιμάσεις.
Κι επειδή η 14 Φλεβάρη αποτελεί από μόνη της μια ξεχωριστή ημέρα, τα Starbucks σκέφτηκαν να κάνουν κι ένα ξεχωριστό δώρο σε όσους αγαπούν και αγαπιούνται, προσφέροντας 1+1 δώρο Berry Hot Chocolate. Τα ωραία είναι για να τα μοιραζόμαστε, παιδιά!
Από την άλλη, αν δε συμμερίζεσαι την αγάπη για τη ζεστή σοκολάτα και είσαι μεγαλύτερος φαν του καφέ, στα Starbucks θα βρεις τα καλύτερα δώρα καθ’ όλη τη διάρκεια του μήνα.
Από τις 7 Φεβρουαρίου και μέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων, θα βρεις τη νέα συλλεκτική κάρτα Starbucks Valentines, για να προσφέρεις ωραία δωράκια σε αγαπημένα σου πρόσωπα.
Συμβουλή; Επίλεξε τον Caffé Verona, για να ανοίξεις την καρδιά σου στο πρόσωπο με μια κούπα ζεστού καφέ. Πρόκειται για μια ποικιλία καφέ που έχει πάρει το όνομά της από από τη Βερόνα της Ιταλίας, την πόλη όπου γεννήθηκε η ιστορία του Ρωμαίου και της Ιουλιέτας.
Ετοιμάσου να ταξιδέψεις σ’ ένα υπέροχο μονοπάτι αισθήσεων με την πλούσια γεύση και το έντονο άρωμα σοκολάτας, που του προσδίδουν ο συνδυασμός ποικιλιών καφέ από τη Λατινική Αμερική και την Ασία/Ειρηνικό.