Δύο άγνωστοι δράστες με την απειλή όπλου έβαλαν στόχο τα χρήματα που μετέφερε χρηματαποστολή για τον ανεφοδιασμό ΑΤΜ μέσα στην Πανεπιστημιούπολη του Ζωγράφου.
Πιο συγκεκριμένα, νωρίς το πρωί, μόλις η χρηματαποστολή έφτασε στο σημείο, οι δράστες υπό την απειλή όπλου και βαριοπούλας ανάγκασαν τους υπαλλήλους της ιδιωτικής εταιρείας security να τους παραδώσει το βαλιτσάκι με τα χρήματα που προορίζονταν για το ΑΤΜ και τράπηκαν σε φυγή.
Αν και πραγματοποιήθηκαν έρευνες στη γύρω περιοχή, ο εντοπισμός των δραστών δεν κατέστη δυνατός. Ωστόσο, η χρηματαποστολή της Πανεπιστημιούπολης, δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται στόχος ληστών.