Αν ανυπομονούσες, έστω και λίγο, να μάθεις πότε ακριβώς θα επιστρέψει το Καφέ της Χαράς στο κανάλι του Αμαρουσίου, τότε σου έχουμε επιτέλους την απάντηση.
Ειδικότερα, ο Χάρης Ρώμας μίλησε σε κανάλι της Κύπρου και διευκρύνισε πως η πρεμιέρα έχει ήδη προγραμματιστεί για την Παρασκευή 17 Ιανουαρίου 2020, λίγες ημέρες μετά τον εορτασμό των 30 χρόνων του ANT1. Αυτός, άλλωστε, ήταν και ο λόγος που η σειρά επιστρέφει ξανά στην ελληνική τηλεόραση.
«Το Καφέ της Χαράς θα ξεκινήσει τον Ιανουάριο. Στις 25 Δεκεμβρίου κλείνει ο ΑΝΤ1 τα 30 χρόνια, γι’ αυτό γίνεται ξανά η σειρά. Αλλά θα γίνουν αρκετά επεισόδια. Όχι βέβαια πάρα πολλά, όπως είθισται πια με τα ξένα format και τις διασκευές. Είναι οικονομικό το προϊόν, βγαίνουν δύο και τρία επεισόδια την εβδομάδα. Εμείς κάνουμε χειροποίητο προϊόν, boutique. Δεν μπορεί να αλλάξει τώρα πια αυτό για μένα».
Και πρόσθεσε επίσης: «Με την Άννα Χατζησοφιά τα γράφουμε πολύ προσεκτικά, είναι ωραία. Αφού κάνουμε μια γιορτή στις 25 Δεκεμβρίου και δείξουμε σκηνές από αυτό που πρόκειται να δει ο κόσμος στο άμεσο μέλλον, στις 17 Ιανουαρίου θα ξεκινήσει το πρώτο επεισόδιο».
Με το χέρι στην καρδιά, πες μας, πόσο καλό πιστεύεις ότι μπορεί να είναι το νέο Καφέ της Χαράς;