Δεν είναι λίγοι οι έλληνες οδηγοί που καθημερινά δείχνουν την ασέβιά τους προς τον Κώδικα Οδικής Κυκλοφορίας. Κάποιοι κάνουν παράνομες προσπεράσεις, κάποιοι άλλοι παραβιάζουν το «κόκκινο» στα φανάρια, ενώ κάποιοι παρκάρουν πάνω στις γραμμές του Τραμ, διακόπτοντας την κυκλοφορία του σε ώρες αιχμής.
Σήμερα το πρωί στο Σύνταγμα ένας οδηγός πραγματικά το παράκανε. Πάρκαρε το αυτοκίνητό του πάνω στις ράγες του τραμ προκαλώντας εντύπωση και «θαυμασμό» στους περαστικούς.
Ο τύπος… είναι κάτι παραπάνω από τραγικός!