Πριν λίγο καιρό, το Messenger του Facebook έβαλε στο τσατ, ένα hidden game για να παίζουν οι χρήστες μεταξύ τους, το σκάκι. Με αφορμή την March Madness, που θα απασχολήσει αρκετά τους φίλους του κολλεγιακού μπάσκετ τις ερχόμενες εβδομάδες, κάνει διαθέσιμο ένα νέο hidden game που είναι ακόμα πιο απλό και διασκεδαστικό από το προηγούμενο.
Έτσι, οι χρήστες του Facebook Messenger, μπορούν να παίξουν μπασκετάκι με τους φίλους τους, στέλνοντας στο chat το emoticon της μπάλας του μπάσκετ. Στη συνέχεια, απλά κάνετε click πάνω στο emoticon και ανοίγετε ένα νέο παράθυρο στη συσκευή σας, όπου απλά… εκτελείτε σουτάκια.
Για να δούμε… ποιος θα σπάσει ρεκόρ συνεχόμενων καλαθιών;;;
Όποιος καταφέρει να ξεπεράσει τα 10 επιτυχημένα σουτ, θα δει ότι το παιχνίδι γίνεται ακόμα πιο δύσκολο!