Η σειρά του Netflix μας επιφύλασσε μια μεγάλη κι ευχάριστη έκπληξη σήμερα!
Όντας χορτασμένοι από την τελευταία σεζόν που κυκλοφόρησε πρόσφατα, η αλήθεια είναι ότι δεν είχαμε προσδοκίες για νέα από την οικογένεια Bridgerton στο άμεσο μέλλον. Η Lady Whistledown όμως δεν παύει ποτέ να μας εκπλήσσει και αυτή τη φορά το κάνει με την ανακοίνωση του επόμενου πρωταγωνιστή, aka του μέλους της οικογένειας που θα βγει στο κυνήγι γαμπρού/νύφης.
Ούσα μεγάλη φαν του Benedict, από μέσα μου βγήκε το πιο δυνατό ε π ι τ ε λ ο υ ς όταν είδα ότι ο αγαπημένος μου από τα αδέρφια θα γίνει ο βασικός χαρακτήρας της επόμενης σεζόν. Μαζί μου είχα πολλούς φανς της σειράς (φαίνεται κι απ’ τα σχόλια), οι οποίοι μοιράζονται την ίδια αδυναμία στον συγκεκριμένο αδερφό Bridgerton και συνεπώς είχαν την ίδια αγωνία για το πότε θα έρθει επιτέλους η σειρά του.
Δείτε αυτή τη δημοσίευση στο Instagram.
Αν είσαι ενημερωμέν@ σχετικά με την πλοκή του βιβλίου του, τότε θα ξέρεις σε ποιο πρόσωπο βρίσκει την αγάπη ο Benedict. Από την άλλη όμως, κρίνοντας τόσο από το τέλος της 3ης σεζόν και την αλλαγή που παίχτηκε στο love interest της Francesca (ο Michael έγινε Michaela), όσο και από δηλώσεις της παραγωγής ότι στη σειρά θα δούμε και LGBTQ ζευγάρια, δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι ότι η ιστορία του Ben θα παραμείνει πιστή στο βιβλίο. Πάντως στη διάρκεια των προηγούμενων σεζόν, μας έχει δώσει αρκετές φορές bi vibes.
Το καλό με το να μην έχεις διαβάσει τα βιβλία είναι ότι δε δημιουργείς προσδοκίες και άρα δεν μπορείς να απογοητευτείς. Εκτός κι αν το ‘Bridgerton’ αποφασίσει να σταματήσει να δίνει στο λαό υπέροχα γλυκανάλατα λοβ στόριζ, σε κάθε άλλη περίπτωση το ταξίδι του Benedict αναμένεται να είναι chef’s kiss.
Φυσικά, όλα αυτά θα αργήσουν πολύ να έρθουν, αλλά τουλάχιστον ξέρουμε τι να περιμένουμε. Και σε αντίθεση με την προηγούμενη φορά (no hate Colin-Penelope fans), δεν απογοητευτήκαμε καθόλου!