Tο Σάββατο 11 Μαρτίου, φοιτητικό σπίτι στην περιοχή του Γιοφύρου πήρε φωτιά κάτω από άγνωστες συνθήκες. Αναλυτικότερα, το ατυχές περιστατικό έγινε το βράδυ στις 10.20 με την Πυροσβεστική Υπηρεσία να σπεύδει στην περιοχή για να σταματήσει την φωτιά.
Έπειτα από την δύωρη προσπάθεια των Πυροσβεστικών Δυνάμεων, η φωτιά σταμάτησε αλλά το σπίτι, σύμφωνα με τοπικές πληροφορίες, έχει υποστεί μεγάλες υλικές ζημιές.
Καταληκτικά, ο ένοικος-φοιτητής άτυχος αφενός που κάηκε το σπίτι του, τυχερός αφετέρου που έλειπε την ώρα της φωτιάς από το διαμέρισμα του και σώθηκε.